CUMAPAZARI YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

CUMDER BİR İLKE DAHA İMZA ATTI

Merkezi İstanbul Güngören Menderes Caddesinde bulunan Trabzon ili Of İlçesi Cumapazarı derneği etkinliklerine asker eğlencesinden sonra bir yenisini daha ekleyerek dernekte 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla dernekte çocuklar için 23 Nisan kutlama programı düzenledi.

Merkezi İstanbul Güngören Menderes Caddesinde bulunan Trabzon ili Of İlçesi Cumapazarı derneği etkinliklerine asker eğlencesinden sonra bir yenisini daha ekleyerek dernekte 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla dernekte çocuklar için 23 Nisan kutlama programı düzenledi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa çocuklar velileri ile katıldı.Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Cumapazarı Derneği Başkanı Yaşar Çakır günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.Çakır konuşmasında” Cumder Başkanı Yaşar Çakır günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmada” Aydınlık Geleceğimizin, Aydınlık Yüzleri; Sevgili Çocuklar; Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığı boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

 

Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” Her şeyin en güzeline layık olan sizler; Okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şeklide kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri benimsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir güvence olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız. Bu donanım; Sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun. Gün sizin gününüzdür, gelecek sizin geleceğinizdir. Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle hepinize sağlıklı, mutlu yarınlar diliyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ülkemize ve tüm dünyaya barış, esenlik ve mutluluk getirmesi dileklerimle, aziz milletimizin bu güzel bayramını en içten duygularımla bir kez daha kutluyorum.Sevgili çocuklar dernek olarak bundan böyle sizlerle zaman zaman bir araya gelerek bu tür etkinliklerde buluşacağız ’’dedi.

Başkan Çakır, 23 Nisan bayramı dolayısıyla Cumder Başkanlığını çocuklardan birinin yapmasını istedi.Başkanlık için talep çok olması nedeniyle temsili seçim yapıldı.İki adayın yarıştığı seçimde çocuk adaylar vaatlerini içeren konuşmalar yaptılar.Konuşmalar ardından yapılan açık oylamalı seçimde Cumder Başkanlığına Halim Sarıalioğlu seçildi.Seçim sonrası başkanlığa seçilen Sarıalioğlu başkanlık koltuğuna oturarak tebrikleri kabul ederek göreve başladı.

Etkinlik süresince başkan olan Halim Sarıalioğlu Dernek yönetimi tarafından çağrılan palyaçoya talimatlar vererek arkadaşlarının en iyi şekilde eğlenmesini sağladı.

 

Eğlence sonrası etkinliğe katılan çocuklara ikram yapıtlı.Mutlulukları gözlerine yansıyan çocuklara dernek başkanı Yaşar Çakır tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı.